Beskrivning
Luftmixdon T5190/T5250/TS5121 frÄn Electrolux
Optimera din torkprocess med Luftmixdon T5190/T5250/TS5121 frÄn Electrolux, designat för att passa torkskÄp och torktumlare som T5190, T5250 och TS5121. Detta luftmixdon Àr en perfekt lösning för effektiv ventilation och fuktborttagning.
Huvudfunktioner:
- Dubbel funktionalitet: Inomhusdelen Àr utrustad med tvÄ sjÀlvreglerande friskluftsventiler och en anslutningsstos för enkel anslutning till torkenheten.
- HÄllbar konstruktion: BÄde inomhus- och utomhusdelarna Àr varmgalvaniserade för att motstÄ korrosion, med en grÄmÄlad utomhusdel och en vitlackerad inomhusdel.
- Enkel installation: KrÀver endast ett hÄl i vÀggen och kan anslutas bÄde horisontellt och vertikalt.
- Effektiv ventilation: Evakuerar fuktig luft och tillför ny, torrare luft för att förbÀttra torkprocessen.
- LÀtt att underhÄlla: Enkel att rengöra frÄn fibrer och andra partiklar.
Med en anslutningsdiameter pÄ 160 mm Àr detta luftmixdon ett utmÀrkt val för att sÀkerstÀlla optimal luftcirkulation och energieffektivitet i ditt torkutrymme. VÀlj Electrolux för kvalitet och pÄlitlighet i varje detalj.
Ytterligare information
Anslutningsdiameter | 160 mm |
---|